Táto stránka používa cookies. Pre viac informácií
Skip to main content

S históriou siahajúcou až do roku 1884, naše portfólio reprezentuje spojenie dlhoročnej tradície s inovatívnym procesom výroby, vďaka čomu prinášame výnimočnú radu popredných značkových produktov. 

Fernet Stock

Fernet Stock
Fernet Stock Grapefruit
Fernet Stock Citrus
Fernet Stock Cranberry
Fernet Stock Grand
Fernet Stock Mäta
  • Šťavnatý grapefruit v spojení s unikátnou chuťou Fernet Stock vás prekvapí jedinečným osviežením. Najlepšie si ho vychutnáte vychladený alebo na ľade, či v rokmi overenom Bavoráku.
  • Kombinácia klasického Fernetu Stock a citrusových plodov s jemnou sladkastou chuťou a o čosi nižším obsahom alkoholu.
  • Kombinácia klasického Fernetu Stock a šťavnatých brusníc.
  • Tradičná kombinácia starostlivo vyberaných bylín s originálnou chuťou ovocia a výťažkov z čajových lístkov sa snúbila do vyváženej, bohatej a plnej chuti, ktorú umocňuje zrenie v dubových sudoch.
  • Jedinečné spojenie tradičného Fernetu Stock s mätou prináša nezameniteľnú originálnu horkú chuť Fernetu obohatenú o osviežujúce pohľadenie mäty.

Výnimočne dobrý a výnimočne horký Fernet Stock, ktorý je nesporne najobľúbenejšou liehovinou v Českej republike, patrí spolu s Fernetom Stock Citrus k základným produktom spoločnosti Stock Plzeň - Božkov.

Vznik horkého Fernetu Stock sa datuje rokom 1927. Práve vtedy totiž taliansky podnikateľ Lionello Stock začal vo svojej likérke v Plzni - Božkove vyrábať horký Fernet Stock. Receptúra výroby je samozrejme prísne tajná, ale základnými surovinami na výrobu Fernetu Stock sú bylinky dovážené predovšetkým zo Stredomoria a Álp. Fernet Stock ako jediná česká liehovina už tradične figuruje v rebríčku Top 100 najvýznamnejších svetových značiek.

Rad produktov Fernet Stock získal už niekoľko medzinárodných ocenení. Medzi posledné ocenenia patria aj tri dvojité hviezdy v súťaži 2016 International Taste & Quality Institute (iTQi) awards. 

*Produkty sú dostupné na daných trhoch v rozličných baleniach a objemoch a ich dostupnosť sa môže meniť.